Vítejte v sezóně 2021 - 2022

Zdravíme všechny naše stálé i nové zákazníky v sezóně 2021 – 2022.  Scházíme se letos již šestnáctým rokem a doufáme, že jste s našimi službami stále stejně spokojeni. I přes enormní zdražování všech médií potřebných k naší činnosti se snažíme pro vás zachovat i letos příznivou cenu a doufáme, že nám zůstanete věrni a společně se sklenkou destilátu překonáme tyto těžké časy.

Podmínky pro vypálení vlastního kvasu i dovoz ovoce na výměnu se oproti loňsku v podstatě nemění.

Letos budete opět potřebovat 12 kg jablek nebo 12 kg švestek na výměnu za 1L 50% destilátu. Hrušky na výměnu nebereme. Ovoce by mělo být dozrálé, prosté listí či jakýchkoli nečistot. Jen z kvalitních surovin je možné vyrobit kvalitní destilát. Pro ty, co zakládají kvasy doma platí dvojnásob rčení, že méně znamená více. Nelze do sudů naházet cokoli a myslet si že se s tím v pálenici nějak popasují. Výsledek vždy odpovídá tomu, co do pálenice přivezete.

Každý zákazník by měl mít svůj pozemek. Ať už vlastní, nebo pronajatý. Kdo nemá pozemek, není z hlediska legislativy státu pěstitel, tudíž nemá nárok na sníženou spotřební daň pro pěstitele.

Taky je třeba si hlídat limit 30L 100% alkoholu na danou sezónu. Limit platí pro jedno číslo popisné. Takže když např. žije manžel s manželkou v jedné domácnosti, nemají nárok na 60L ale pořád pouze na 30L 100% destilátu. Páleničářská sezóna začíná každý rok 1. července a končí 30. června následujícího roku.

Někteří lidé totiž i přes veškerou osvětu uvažují takto: v jedné pálenici vypálí

30L 100% alkoholu a příště pojedou do druhé. V přihlášce na pálení vypíšou, že v této sezóně ještě nepálili, což si pálenice nemá jak ověřit. Ale ověří si to Celní Úřad, který má evidenci všech pálenic a záhy má problémy jak pěstitel, tak pálenice, kde byl limit překročen. Každý rok se najde někdo, kdo výši nařízeného limitu ignoruje a zbytečně se vystavuje postihu. Věříme pevně, že letos tomu již tak nebude.

Ovoce na výměnu bereme od pondělí 30.8.2021

Otvírací doba: pondělí až pátek  7.00 - 14.00 hod, soboty po domluvě

Přestávka : 10.00 -10.30 hod (respektujte ji prosím, je to doba na odpočinek)

Cena za 1L 50% destilátu je letos 169 Kč, to znamená, že za 1L 100% destilátu zaplatíte 338 Kč

Cena je konečná, včetně spotřební daně, DPH a poplatku za vývoz výpalků

Těšíme se společně s vámi, že letošní sezóna bude úrodná a úspěšná.

Kolektiv zaměstnanců Palírny U Jakuba

 

Případné dotazy zodpovíme na tel. 603 202 304 nebo 603 476 652

Podmínky pro dovoz ovoce na výměnu a na vlastní kvas

Podmínky pro dovoz ovoce na výměnu:                                                 Platí od 30.8.2021

Ovoce musí být zralé, čisté, prosté hniloby a nečistot (listí, větvičky, hlína). Nedovážejte jablka či švestky nedozrálé, kyselé. Firma si vyhrazuje právo určit, které ovoce na výměnu přijme a které nikoli. Na vyzvednutí destilátu je nutné se objednat včas dle data na kartě. Po uzavření páleničářské sezony již vydání destilátu není možné.

Za každých 12 kg jablek nebo švestek obdrží pěstitel po uplynutí 40.denní lhůty jeden litr 50% destilátu a doplatí 169 kč. (338 kč /1L 100%). Cena je konečná včetně spotřební daně, DPH a vývozu výpalků.

Na destilát si doneste vlastní nádobu (demižon, kanystr), nenoste malé lahve, zdržuje se tím výdej.

Na přání vám naplníme destilát do našich lahví buď 1L nebo 0,7 L s etiketou pálenice a originálním uzávěrem. Cena za tuto službu je 20 kč a požádejte o ni při tel. objednávání výdeje destilátu.

Na přání vám také uložíme váš destilát do dubových barrique sudů na dobu 3 měsíců.

Tato služba stojí 60 kč za 1L uloženého destilátu.

Provádíme taktéž výkup jablek ale opravdu zralých a podzimních za cenu 2 kč za 1 kg.

Ovoce na výměnu bereme v minimálním množství 12 kg.

Ovoce bereme od pondělí 30.8. 2021 a pracovní doba je: pondělí až pátek 7.00 – 14.00 hod.

Přestávka je vždy od 10.00 – 10.30 hod. Respektujte prosím tuto dobu.

Soboty máme otevřeno pouze po dohodě a tel. domluvě. Veškeré informace najdete na našich webových stránkách www.podskalkou.cz a odkazu na pálenici. Jinak na tel. 603 202 304 nebo 737 712 376

Volejte prosím pouze v pracovní dobu.

Pro vypálení vlastního kvasu můžete objednávky hlásit na stejné tel. kontakty. Cena za 1L 50% destilátu je rovněž 169 kč. Minimální množství kvasu je 200 kg. Při menším množství je nutné smíchání s kvasem jiného pěstitele, samozřejmě po domluvě obou stran.

 

Pálení z vlastního kvasu

Při zakládání vlastního kvasu doma by měl každý dodržovat tato pravidla:

Do nádob sbírat ovoce zralé, čisté, bez listí a trávy.

Nádobu zvolíme přiměřené velikosti tak, abychom ji naplnili během  dvou až tří dnů. Někteří pěstitelé dělají tu chybu, že nádobu plní třeba měsíc. Toto není možné. Půlka nádoby má za sebou 4 týdny kvašení a druhá půlka začíná. Pěstitel po osmi týdnech doveze kvas do pálenice a tento je samozřejmě z poloviny nedokvašený. Při dovozu do naší pálenice vám odborně změříme v jaké kondici váš kvas je. Je-li nedokvašený, výtěžnost pochopitelně není taková jaká by měla být. Nasbírané nádoby postavte tam, kde budou kvasit po celou dobu procesu (cca 8 týdnů). Není dobré je koulet z místa na místo. Víko nahoře stačí jen položit, nezatahovat. Ti, kteří mají nádoby upravené tak, že pomocí hadičky a nádobky s vodou vytvoří tzv. bublátko mají výhodu lepší kontroly průběhu kvašení. Když si nebudete jisti zda je kvas hotový, můžete dojet k nám a my vám změříme hodnotu zbytkového cukru. Stačí donést cca 10 - 20 ml čisté šťávy a za 5 min. budete vědět zda je váš kvas již vhodný k pálení.

Minimální množství kvasu je cca 150 L. Náš kotel má kapacitu 300 L. Po vypálení vám destilát zdarma vyčistíme ultrazvukem a naředíme na požadovanou hodnotu. Na požádání je možné destilát nalít do lahví se stylovou etiketou pálenice a datumem vypálení. Použité nádoby od kvasu vám vymyjeme takže se vracíte domů spokojeni s čistýma rukama. Cena za 1L 50% destilátu je letos 169 Kč, to znamená, že za 1L 100% destilátu zaplatíte 338 Kč. Cena je konečná, včetně spotřební daně, DPH a poplatku za vývoz výpalků.Těší se na vás kolektiv Palírny U Jakuba.